پکیج نوعی سیستم گرمایشی است که توانایی تامین آب گرم بهداشتی و سیستم گرمایشی را داراست. مزیت های مختلف این سیستم باعث جایگزینی موتورخانه با پکیج در اغلب موارد گردیده است. پکیج ها در دو نوع دیواری و زمینی تولید می شوند. در این مقاله شما را با پکیج زمینی آشنا می کنیم. پس با سپهر انرژی همراه باشید.

این پکیج ها به نسبت موتورخانه فضای بسیار کمی را اشغال می کند و با توجه به راندمان بالای حرارتی باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه ها می شود. منبع سوخت در این پکیج ها بسیار متفاوت است به این صورت که پکیج زمینی با گاز و گازوئیل و برق کار می کند که این ویژگی باعث شده است شما با اطمینان خاطر کامل بتوانید از این پکیج ها برای گرمایش محیط خود استفاده نمایید.

فرایند گرم کردن آب در این پکیج ها به وسیله مبدل صفحه ای و یا در منبع کویلی پکیج انجام می شود که موجب  کاهش  نوسانات آب به صورت قابل توجهی می شود. علاوه بر روش قبل،فرایند گرم کردن آب در این پکیج ها به وسیله مبدل صفحه ای نیز انجام می شود.

اجزای و قطعات پکیج زمینی چیست؟

پکیج زمینی از اجزا و قطعات مختلف و زیادی درست شده است که از نمای روبروی آن شامل اجزای: پنل کنترل، مانومتر، شیر هواگیری، کویل آب گرم، شیر پر کن،میله یونیزاسیون، مشعل، مانیفولد مشعل، پمپ، ترموستات دیگ، دیگ، الکترود جرقه، شیر کنترل گاز، پایه دیگ، ترموستات آبگرم بهداشتی،درپوش تخلیه، منبع اب گرم مصرفی، کلید خاموش و روشن، کلید تابستانه و زمستانه، دکمه ریست، فیوز، ترموستات اب گرم مصرفی، گیج فشار و دما و ترموستات گرمایش و از نمای پشتی دستگاه شامل اجزای: دودکش، لوله گاز، دیگ، مشعل، شیر اطمینان، رفت اب گرم مصرفی، شاسی مشعل، منبع اب گرم مصرفی، لوله رفت شوفاژ، لوله برگشت شوفاژ، آب ورودی شهر، منبع انبساط، فیلتر ضد رسوب است.

پکیج زمینی

تفاوت پکیج دیواری و زمینی چیست؟

همانطور که قبلا توضیح داده شد گرمایش آب در پکیج بوسیله مبدل انجام می شود. تفاوت پکیج زمینی و دیواری نیز در همین موضوع است.یکی از مهمترین ایرادات پکیج های دیواری که مبدل صفحه ای دارند، در زمان استفاده از آبگرم مصرفی (بهداشتی) می باشد که پس از باز شدن شیر آب، سیستم گرمایشی به طور کامل قطع می شود. سیستم استفاده شده در داخل پکیج های زمینی این عیب را نداشته و به طور هم‌زمان آب گرم مورد نیاز برای مصرف و تولید هوای گرم را تأمین می کند زیرا مبدل صفحه ای در داخل این پکیج ها شیر سه طرفه برقی که باعث قطعی آب می شود را ندارند. علاوه بر این پکیج های زمینی توانایی تولید در ظرفیت های بیشتر را دارند و به همین دلیل برای اماکن بزرگتر مناسب است.

برای خرید انواع پکیج زمینی با ما در ارتباط باشید.مشاوره فنی و استعلام قیمت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *