موتورخانه

در ساختمان ها با تعداد زیاد اتاق و یا واحد مسکونی جهت کاهش هزینه های انرژی و همچینین کاهش هزینه های وسایل سرمایشی و گرمایشی استفاده از موتورخانه مرسوم است.

ایراد موتورخانه غیر هوشمند چیست؟

یکی از ایرادات موتورخانه های سنتی عدم تناسب دمای آب خروجی با دمای محیط پیرامون ساختمان است. یعنی تا وقتی که شخصی بصورت دستی تجهیزات کنترلی موتورخانه مانند ترموستات دیگ بخار و پمپ سیرکالاسیون را تنظیم نکند دمای آب مصرفی و همچنین گرمایش ساختمان تغییر نمی کرد و این موجب عدم آسایش ساکنین می گردد. این امر همچنین موجب افزایش هزینه سوخت مصرفی و نگهداری موتورخانه می گردد. همچنین برای تنظیم موتورخانه نیاز به وجود یک متخصص در محل می باشد.

موتور خانه هوشمند چیست؟

با توجه به مشکلات موتورخانه های سنتی، سیستم های کنترل موتورخانه به صورت هوشمند و اتوماتیک طراحی و ساخته شدند. این سامانه ها با استفاده از سنسور های محیطی و کنترلر ها و سوییچ های مختلف به صورت خودکار دمای تجهیزات سرمایشی و گرمایشی را تنظیم می کنند تا ساکنین در تمام طول سال دمای متناسب و دلخواه خود را دریافت کنند

موتورخانه هوشمند چگونه کار می کند؟

در موتورخانه آب سرد بوسیله چیلر و آب گرم بوسیله بویلر تامین می شود. آب سرد و گرم با عبور از فن کویل ها و دستگاه های هوا ساز و یا رادیاتورها باعث ایجاد سرما یا گرما در محیط می شود. همچنین مقداری از آب گرم مورد استفاده بهداشتی قرار می گیرد. سامانه هوشمند موتورخانه بوسیله اندازه گیری دمای آب بوسیله سنسورهایی که روی لوله های ورودی و خروجی موتورخانه و همچنین دمای محیط با استفاده از سنسور های دما که در محیط های مختلف ساختمان نصب می گردد، به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز می پردازد و سپس با پردازش این اطلاعات بوسیله مدار های الکترونیکی و بر حسب تنظیمات وارد شده فرمان روشن و خاموش شدن بویلر و چیلر را می دهند و به این ترتیب دمای آب همیشه در دمای مطلوب قرار دارد.

جهت مشاوره، استعلام قیمت خرید سامانه هوشمند سازی موتورخانه به صفحه فروش این محصول مراجعه نمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *